سوالات متداول

سوالات متداول

مطب مغز و اعصاب دکتر برین این امکان را به شما می دهد که در صورت تمایل از طریق فرم پایین سوالات خود را برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت پزشکان ما به سوالات شما پاسخ دهند .

درد کمر ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، یکی از رایج ترین درد های کمر دیسک کمر می باشد. دیسک کمر یک بالشتک های لاستیکی بین استخوان های مهره بوده که دور نخاع می پیچند.

 دیسک‌های ستون فقرات نقش بسیار مهمی در قسمت پشت بدن ما ایفا می‌کنند. آن‌ها فشار و استرس وارده بر مهره‌ها را جذب کرده و از نیم‌تنه بالایی حمایت به عمل می‌آورند. هر دیسک یک کپسول صاف و گرد است که حدود ۱ اینچ قطر و یک چهارم اینچ ضخامت دارد. دیسک ها بشکلی محکم بین ستون فقرات قرار گرفته و توسط رباط های متصل کننده استخوان های نخاع به هم پیوسته می شوند.

بعضی اوقات از درد دیسک کمر به عنوان وسیله ای برای جذب فشار و شوک یاد می شود. با گذشت زمان و افزایش سن این دیسک ها ضعیف تر و آسیب پذیر تر می شوند.

بیماری‌های ستون فقرات علل مختلفی دارد که عضلات ستون فقرات یکی از آنهاست، به علاوه استفاده نامناسب، مسائل ژنتیکی فتق دیسک ، تنگی ستون فقرات کمری و آرتروز از دیگر علت‌ها است که توجه و مراقبت از عضلات ستون فقرات منجر به پیشگیری از وقوع آسیب‌های این ستون می‌شود.

قبل از شروع درمان، پزشک متخصص سردرد باید شدت و درجه سردرد شما را ارزیابی کند. بهترین راه برای این کار این است که با یک پرسشنامه ساده از بیمار بپرسیم که چند روز در هفته یا ماه را به خاطر سردرد از کار یا مدرسه غیبت داشته است و یا نتوانسته به فعالیتهای روزانه خود برسد، تهیه این پرسشنامه هم در تعیین نوع درمان میگرن (دارویی و غیر دارویی) به پزشک کمک می کند و هم معیاری است برای سنجش بهبودی سردرد پس از درمان ، به این ترتیب که بیمار تعداد روزهای سردرد خود را در هفته قبل از شروع درمان و پس از شروع درمان مقایسه می کند و به میزان بهبودی سردرد پی می برد.

 

علل وزوز گوش :عفونت گوش ،مشکلی در فک ،توموردر گوش ،سمی شدن داروها،پیری گوش ،فشار داخل جمجمه ، اضطراب زیاد می باشد . 

مکانیسم شنوایی بدین گونه است که پیام توسط لاله گوش جمع آوری می شود و بعد از طی کردن گوش میانی به گوش داخلی می رسد. در انجا صوت توسط سلول های شنوایی که به سلول های موئی معروفند، تبدیل به پیام عصبی می شود و از طریق عصب هشتم به مغز می رسد. مغز پیام عصبی را دریافت و پردازش می کند و پاسخ مناسب را می دهد. حالا تصور کنید پیامی به مغز برسد که در واقع وجود خارجی ندارد. یعنی از طرف گوش داخلی و حلزون نباشد. مغز به پیام پاسخ می دهد ولی در واقع پیامی نیست. این اختلال باعث می شود تا مغز مدام پالس الکتریکی تولید کند و فرد احساس وزوز کند. مکانیسم ساده وزوز به همین گونه می باشد. هر عاملی که باعث ایجاد پاسخ اشتباه از طرف مغز شود منجر به ایجاد وزوز می باشد. علت نامگذاری وزوز این است که اغلب افراد این صدا را شبیه صدای زنبور می شنوند.

بیماری پارکینسون یک اختلال مزمن در دستگاه عصبی است.
نادیده گرفته شدن علائم اولیه‌ی بیماری پارکینسون آسان است به‌خصوص اگر این علائم به صورت گاه و بیگاه ظاهر شوند. در صورت مشاهده‌ی علائمی به طور مکرر، زمان آن رسیده است که به پزشک مراجعه کنید.
♻ متخصصین ما در کلینیک مغز با هدف بر درمان بیماری پارکینسون ،جدیدترین روش‌های درمانی مانند تحریک مغناطیسی مغز برای بیماران پارکینسونی توصیه و تجویز می‌کنند.

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما

X